Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

WKS i MPK Wrocław łączą kibiców – specjalny tramwaj JAZDA NA ŚLĄSK znów pojawił się na trasie

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Od Opery Wrocławskiej przez ul. Pomorską i Świdnicką – tłum fanów Śląska Wrocław wziął udział w specjalnym przejeździe i w cyklu odwróconych kontroli. Piłkarki i piłkarze wręczali pasażerom bilety na mecze, które już w weekend. MPK zapraszało na sobotnią barwną paradę autobusów i tramwajów oraz piknik TAT.
WKS i MPK Wrocław łączą kibiców –  specjalny tramwaj JAZDA NA ŚLĄSK znów pojawił się na trasie

WKS i MPK Wrocław łączą kibiców –  specjalny tramwaj JAZDA NA ŚLĄSK znów pojawił się na trasie
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.WKS i MPK Wrocław łączą kibiców –  specjalny tramwaj JAZDA NA ŚLĄSK znów pojawił się na trasie
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.WKS i MPK Wrocław łączą kibiców –  specjalny tramwaj JAZDA NA ŚLĄSK znów pojawił się na trasie
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W niedzielę na Tarczyński Arenie rozegra się starcie na szczycie PKO Bank Polski Ekstraklasy – rozpędzony trzema wygranymi z rzędu Śląsk zagra z Jagiellonią Białystok (godz. 12.30). To będzie pojedynek trzeciej ekipy w tabeli z liderem.

Tramwaj zwany kibicowaniem

WKS i MPK ruszyli z inicjatywą JAZDA NA ŚLĄSK. Przed każdym meczem domowym na specjalnej trasie pojawia się wyjątkowy tramwaj wrocławskiego przewoźnika, w którym dzieją się odwrócone kontrole. Tu nie ma sprawdzania biletów, tu bilety (na mecze) się wręcza. Dziś było tak samo.

Klaudia Adamek i Aleksandra Dudziak rozdały zaproszenia na sobotni mecz na Kłokoczycach, gdzie w ramach Orlen Ekstraligi żeńska drużyna Śląska Wrocław zmierzy się z Pogonią Szczecin (godz. 11.45), z kolei Patryk Szwedzik i Szymon Lewkot wręczyli vouchery na niedzielny mecz Śląska z Jagą. Spotkanie rozgrzało kibiców. Tramwaj zaniósł się od gromkich śpiewów na cześć zawodników i zawodniczek i zainteresował postronnych pasażerów, czekających na swoją linię.

- To jest świetne wydarzenie. Było dużo dobrej energii. Kibice złapali dobry vibe, zaczęli, śpiewać, cieszyć się, skakać. I w niedzielę też niech tak będzie. Zapraszamy Was na mecz. Wasze wsparcie jest nam bardzo potrzebne, czujemy je, liczymy na nie nadal i dziękujemy każdej osobie, która pojawi się na trybunach – mówi Patryk Szwedzik, który strzelił niedawno pierwszego gola w ekstraklasie.

Na derbowym meczu Śląska z Zagłębiem było niemal 17 tysięcy kibiców, na spotkaniu z Lechem już ponad 20 tysięcy, z czego niemal 6000 to osoby, które przyszły na stadion po raz pierwszy od ponad trzech lat. WKS jest jednym z czterech klubów w kraju, któremu w tym sezonie udało się zgromadzić ponad 20 tysięcy ludzi na trybunach. W tym gronie są jeszcze Lech, Legia i Pogoń.

Jak na mecz, to komunikacją miejską

Miasto uruchamia na wielotysięczne wydarzenia sportowe dodatkową komunikację miejską. MPK podstawia autobusy i tramwaje, które dowiozą kibiców na Tarczyński Arenę, a po końcowym gwizdku zabiorą ich z powrotem w strategiczne rejony miasta (np. centrum, Dworzec Główny) albo ze stadionu, albo z pętli Pilczyce.

- Tramwaje i autobusy MPK Wrocław są optymalnym sposobem dotarcia na sportowe wydarzenia dla tysięcy kibiców. Nasza wspólna akcja Jazda Na Śląsk jest tego dowodem. To druga edycja. Po pierwszej odsłonie na meczu z Lechem pojawiło się ponad 20 000 kibiców. Liczymy na podobną frekwencję w niedzielnym meczu z Jagiellonią – mówi Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

Dotarcie na mecze komunikacją miejską pozwala uniknąć potencjalnych korków i anuluje konieczność poszukiwania miejsca parkingowego w okolicy, kiedy na mecz wybierają się wspomniane tysiące fanów.

MPK – parada i piknik

JAZDA NA ŚLĄSK stała się też sposobnością dla przewoźnika, żeby zaprosić wrocławian na sobotnią barwną paradę autobusów i tramwajów - to od 11:45. Start od ulicy Marchijskiej obok Dworca Świebodzkiego. Zaś o 12.00 zacznie się piknik na nowej pętli na Nowym Dworze z okazji otwarcia trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór właśnie.


otomedia.plo © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Czwartek 18 lipca 2024
Imieniny
Kamila, Karoliny, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl