Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wrocław
Pełna kontrola mistrzyń Polski w meczu ze Ślęzą

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W zaległym meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław przegrała z VBW Arką Gdynia 57:78. Wrocławianki walczyły ambitnie, ale mistrzynie Polski zwyciężyły bardzo pewnie.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Pełna kontrola mistrzyń Polski w meczu ze Ślęzą
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

0:6, 2:6, 2:20 - tak pierwsze 7,5 minuty zaczęły koszykarki Ślęzy Wrocław. I po tym czasie stało się dość jasne, że Arka Gdynia wywiezie ze stolicy Dolnego Śląska komplet punktów. Mistrzynie Polski zaczęły od trafienia 10 z 14 rzutów, gospodynie od spudłowania 9 z 10. Jedyne punkty dla 1KS-u to przytomność umysłu Julii Drop, która sprytnie rozegrała wybicie piłki zza linii końcowej. Pozostałe 2,5 minuty pierwszej kwarty to gra na remis, ale nie było to zbytnie pocieszenie w momencie, gdy oba zespoły dzieliło już 18 punktów.

Po wznowieniu gry wrocławianki próbowały zbudować serię punktową, która pozwoliłaby im wrócić do spotkania, lecz nie były w stanie wykorzystać powolnego startu rywalek. W efekcie Arka nie tylko przeszła bez szwanku przez ten okres, ale i powiększyła swoje prowadzenie po trzypunktowych rzutach Pinelopi Pavlopoulou i Marissy Kastanek. Gdynianki odpowiedziały też dziesięcioma punktami z rzędu na pięć oczek bez kontry w wykonaniu Ślęzy. Akcja Drop przed końcem pierwszej połowy sprawiła, że koszykarki znad morza powiększyły swoje prowadzenie tylko o trzy punkty.

Zawodniczki Arki kontrolowały wydarzenia także przez większość trzeciej kwarty, dzięki dobrej defensywie upewniając się, że nic złego już im nie zagrozi. Kolejna seria 7:0 w ich wykonaniu sprawiła, że na kwadrans przed końcową syreną miały 28 punktów zapasu, co definitywnie zakończyło emocje w tym spotkaniu.

Nie zmieniła tego nawet mocna końcówka trzeciej odsłony i niezły początek kwarty czwartej w wykonaniu gospodyń. Wrocławianki wygrały siedmiominutowy fragment 21:6. Wtedy jednak na parkiet powróciły zawodniczki wyjściowej piątki Arki i bezpiecznie dowiozły prowadzenie do mety.

Mistrzynie Polski szybko ustawiły sobie spotkanie i od tego momentu kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Trenerka Jelena Skerović mogła rotować swoimi zawodniczkami przed ważnym meczem z BC Polkowice. Z kolei rotacja Ślęzy z powodu kontuzji jest bardzo ograniczona. Drużyna 1KS-u walcząca w siedmioosobowym składzie zostawiła na parkiecie wszystko i okupiła ten mecz kolejnymi, na szczęście niewielkimi problemami zdrowotnymi, ale ambicja i walka nie zawsze wystarczą do osiągnięcia zwycięstwa.

W niedzielę przed wrocławiankami kolejny ważny mecz, tym razem w Gorzowie przeciwko PSI Enei. Pierwsze odpowiedzi co do ostatecznego kształtu tabeli otrzymamy w piątek, gdy w Bydgoszczy miejscowy Basket-25 zagra z Pszczółką Lublin. Wciąż niewykluczone jest, że o układzie miejsc 4-6 zadecyduje mała tabela.

Ślęza Wrocław - VBW Arka Gdynia 57:78 (9:27, 16:19, 14:13, 18:19).

Ślęza: Bright 19, Jakubiuk 12, Stefańczyk 9, Drop 8, Jasnowska 5, Kuczyńska 2, Szajtauer 2. Mielnicka, Jasińska, Gorini DNP.

VBW Arka: Gustafson 20, Bertsch 13, Szymkiewicz 10, Kunek 10, Pavlopoulou 9, Dobrowolska 4, Begić 4, Kastanek 3, Bazan 3, Rudzka 2, Borkowska 0, Podgórna 0.